2009-2016 yılları arası, markaların Otomobil, Hafif Ticari Araç, Ağır Ticari Araç ve Toplam Pazar (hepsinin toplamı) detayında satış adetlerini, o yıla ve segmente ait pazar paylarını ve bir önceki seneye  göre büyüme/küçülme yüzdelerini görebilirsiniz. Her tablo, o yılın satış adetine göre (büyükten küçüğe) sıralanmıştır.
Tabloların diğer (örn: ‘büyüme%’) başlıklarına tıklayarak o kriterlere göre de sıralama yapabilirsiniz.

Arşivimiz 2000 yılına kadar geri gitmektedir. Otomotiv sektörü konusunda ihtiyacınız olan tüm detaylı rapor ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2016


2015


2014


2013


2012


2011


2010


2009Otomotiv Karnesi

Arsan Danışmanlık tarafından kritik sektörel verinin arşivlenmesi, şeffaf ve kolay erişilebilir olması için gönüllü olarak hayata geçirilmiş bir sivil / sektörel analiz projesidir.

Vizyonumuz

Otomotiv sektörüne ait bilginin açık, sektör dinamikleri ve analiz amaçlı ihtiyaçları dikkate alacak şekilde kayıt altına alınması, ilgili paydaşlar tarafından kolayca erişilebilir olmasıdır.

Gelecek

Yakın gelecekte sistemimizi Traktör ve Motosiklet sektörünü de kapsayacak şekilde genişletmeye gayret ediyoruz. Uzun vadede amacımız markalar bazında tüketici beklentilerinin ne oranda karşılandığını ölçümleyen bir pazar araştırma mekanizması entegre edebilmek.

Otomotiv Karnesi bir Arsan Danışmanlık girişimidir. Sitede yer alan bilgi referans verilerek kullanılabilir. Veri analiz ve görüntüleme için kullanılan teknolojilerin tüm hakları saklıdır.

© Otomotiv Karnesi 2018